Charakteryzacja teatralna - postać fantastyczna: Krasnoludek Śmieszek z bajki "O siedmiu krasnoludkach i królewnie Śnieżce".

Pierwszy etap pracy obejmował stworzenie projektu charakteryzacji teatralnej dla postaci fantastycznej, która nie istnieje w rzeczywistości. Jako, że postać miała być stworem bajkowym w pierwszej kolejności przestudiowane zostały wszelkie znane przedstawienia krasnoludka - Śmieszka z bajki o "O siedmiu krasnoludkach i królewnie Śnieżce". Następnie wykonano rysunkową wizualizację powyższej postaci oraz dobrano odpowiedni dla niej ubiór.

Przed ucharakteryzowaniem modelki wykonano najpierw elementy, które miały być doklejone do jej twarzy czyli: duży nos i obwisłe poliki uformowane z silikonu oraz broda i rzęsy wykonane z pakuł. Dla postaci zrobiono także półłysą perukę, pod którą ukryto bujne włosy modelki. Następnie wykonane elementy umocowano specjalnym klejem na ciele modelki. Po wykonaniu tej chrakteryzacji trudno jest poznać czy uchrakteryzowana na tę postać osoba jest mężczyzną czy kobietą.